Kosmetyka twarzy
2 styczeń 2013
Mycie twarzy to czynność, którą wykonujemy minimum dwa razy dziennie. Jest ona podstawą pielęgnacji skóry twarzy, dlatego tak ważne jest, aby wykonywać ją prawidłowo. Pamiętajcie, sama woda nie wystarczy!
Mycie twarzy ma na celu usunięcie resztek makijażu, sebum i wszelkich zanieczyszczeń, które się na niej zbierają. Jeśli twarz nie jest odpowiednio oczyszczona, to zatykane są ujścia mieszków włosowych, co w konsekwencji prowadzi do powstawania pryszczy, zaskórników i krostek. Skóra nie wygląda atrakcyjnie i się po prostu męczy.

Co stosować?

Wybór środków do mycia twarzy jest przeogromny. Ważne jest jednak to, aby wybrać mądrze. Przede wszystkim, kosmetyk do mycia twarzy należy dostosować do rodzaju cery, a dopiero później wybrać jego postać.

fot. ehow.com

Rodzaje środków do mycia twarzy

Na rynku istnieje wiele środków do mycia twarzy, a są to m.in.:
  • pianki – np. Lirene, Pianka do mycia twarzy do cery wrażliwej, cena ok. 18zł/165ml
  • żele – np. Iwostin, Purritin - Żel do mycia twarzy, cena ok. 12 zł/150ml
  • olejki – np. Florame, Olejek do mycia twarzy BIO, cena ok. 95 zł/150ml
  • płyny – np. Tołpa, Physio - Płyn micelarny do mycia twarzy i oczu, cena ok. 25zł/200ml
  • łagodne mydła – np. Clinique, Liquid Facial Soap Extra Mild, cena ok. 65 zł/200 ml
  • kostki myjące – np. La Roche-Posay, Kostka myjąca Lipikar Surgras Pain, cena ok. 30 zł/150g
  • peelingi – np. Olay, Termo-peeling do mycia twarzy, cena ok. 35 zł/125ml
  • kremy-żele – np. Oceanic, AA Help - Krem-żel do mycia twarzy, cena ok. 15zł/125ml
  • żele-peelingi – np. Nivea Visage, Pure Effect - Clean Deeper, cena ok. 15 zł/ 150ml
  • emulsje – np. Bielenda, Kasztan - Hipoalergiczna kojąca emulsja do mycia twarzy, cena ok. 10 zł/150ml
  • mleczka – np. Dr Irena Eris, Cleanology - Mleczko do cery normalnej, cena ok. 45zł/200ml

Przy tak dużym wyborze, każdy znajdzie kosmetyk odpowiadający mu pod względem działania, konsystencji i ceny.

Czym myć twarz?

Myjką, gąbką, rękawicą? W drogeriach znajdziemy wiele produktów stworzonych specjalnie do mycia twarzy, my jednak najbardziej polecamy produkty naturalne takie jak gąbki i myjki z loofah. Te naturalne surowce stosowane są przez ludzi już od około 2 tysięcy lat i po krótkiej przerwie wracają do łask. Mimo dużego wyboru syntetycznych myjek do twarzy, produkty naturalne, są co raz częściej wybierane przez konsumentów. Naturalne gąbki morskie i myjki wykonane z włókien loofah, są delikatne i doskonale poprawiają krążenie krwi, a jednocześnie działają jak peeling oczyszczający skórę z martwego naskórka.

Naturalne gąbki.
Gąbki morskie żyją na dnie ciepłych mórz i oceanów, ale nie głębiej niż na 200 m. Mają one tysiące porów, przez które przepuszczana jest woda, w ten sposób organizmy filtrują plankton, który jest ich pożywieniem. Istnieje około pół tysiąca rodzajów gąbek, ale tylko kilkanaście z nich jest wydobywane, część z nich stosowana jest właśnie jako gąbka do mycia. Gąbki doskonale pielęgnują ciało, sprawiają, że skóra staje się gładka i delikatna jak po peelingu, a jednocześnie są hipoalergiczne i polecane do pielęgnacji dzieci i niemowląt.

fot. maillife.co.uk

Gąbka naturalna (średnica ok. 12 cm), cena ok. 28 zł

Produkty z loofah
Loofah to pnąca roślina, której owoce, a właściwie ich wnętrze, z upływem czasu, przemienia się w dość gęstą sieć włókien. Dawniej gąbki z loofah były luksusem dla osób majętnych, dziś każdy może mieć w swojej łazience taki luksusowy dodatek. W drogeriach możecie znaleźć specjalne, dwustronne płatki, przeznaczone do mycia twarzy.
 

fot. thebodyshop-usa.com

Płatki do mycia twarzy z włókien loofah, cena 5,50zł/2 sztuki

I najważniejsze, NIGDY nie zapominajcie o demakijażu i dokładnym umyciu twarzy przed snem! Ten prosty, wieczorny rytuał uchroni was przed problemami z cerą.

Sabina Sosnowska
Ilość wyświetleń: 4480

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+